Na podstawie raportu McKinsey „How Covid-19 is changing world of beauty” możemy prognozować, że branża beauty okazała się być stosunkowo odporna na kryzys...

Branża kosmetyczna w czasach koronawirusa

Wprowadzenie stanu epidemii w Polsce, który trwać będzie co najmniej przez najbliższy miesiąc, wprowadziło niemałe zamieszanie w każdej branży...
Klinika medycyny estetycznej w czasach pandemii

Przyznajmy to otwarcie: koronawirus nie oszczędza żadnej branży – także beauty. Podczas „narodowej kwarantanny” właściciele klinik medycyny estetycznej zmuszeni zostali do zamknięcia swoich klinik...
5 zalet wideo w komunikacji marki beauty

Obok zdjęć i grafik najbardziej angażującą formą komunikacji online z odbiorcami jest wideo. Już 80% użytkowników chętniej niż zwykły post przyswaja treści jako film. Dodatkowo też komunikacja audiowizualna w social media ma dużo więcej udostępnień.


Facebook czy Instagram?

Medycyna estetyczna to branża, która aktywnie korzysta z mediów społecznościowych. Facebook i Instagram to najszybsza i najpopularniejsza droga komunikacji z odbiorcami. To dzięki niej relacje, aktualności oraz informacje o promocjach dotrą do odbiorcy o każdej porze dnia.
Influencer – jak może pomóc twojej firmie?

Serduszka, polubienia, komentarze i udostępnienia - to tym żyje dzisiejszy świat i doskonale wiedzą o tym współcześni liderzy opinii, czyli influencerzy. A kim są? To osoby, które w mediach społecznościowych cieszą się ogromną popularnością.
Aplikacje, które ułatwią Ci obróbkę zdjęć na Instagramie

Branżę beauty&wellness wyróżniają estetyczne kreacje zdjęciowe i graficzne. Nie jest tajemnicą, że to obraz przykuwa wzrok i to on obecnie jest najważniejszy w przekazie medialnym.


Marka kosmetyczna na Instagramie od czego zacząć?

W ostatnich latach Instagram nabrał rozpędu i spokojnie może być traktowany na równi z Facebookiem. Wszystko wskazuje na to, że w 2019 roku nadal będzie się prężnie rozwijał i stanowił jedno z głównych źródeł informacji dla potencjalnych odbiorców.
Reklama kliniki – co może, a czego nie może reklamować lekarz

W miarę rozwoju nowych technologii kliniki medycyny estetycznej rozbudowują zakres oferowanych przez siebie świadczeń o coraz to bardziej zaawansowane metody zabiegowe.
Jak opowiedzieć o klinice medycyny estetycznej w Social Mediach?

Istnieje takie powiedzenie, że jeśli nie masz Facebooka to w dzisiejszym świecie nie istniejesz. Jest to oczywiście metafora i nie trzeba odnosić jej do własnego życia.


Case study:
Vogue Polska


Początek 2018 roku był dla branży modowej i urodowej nie lada wyzwaniem. Największym wydarzeniem okazała się premiera polskiej edycji światowego magazynu o modzie, stylu i trendach VOGUE.
Remarketing – dlaczego jest potrzebny właśnie twojej firmie?

To pojęcie, które dla laików marketingowych może brzmieć nieco tajemniczo. Warto jednak dokładniej się mu przyjrzeć, ponieważ popularność tego narzędzia stale rośnie. Nie bez powodu.
10 kroków do zwiększenia liczby pacjentów w twojej klinice

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zabiegami pielęgnacyjnymi, odmładzającymi oraz poprawiającymi wygląd, na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej.


Marka kosmetyczna w Social Mediach – o czym pamiętać?

Marki kosmetyczne zaliczane są do tzw. FMCG czyli dóbr szybko zbywalnych. Z jednej strony kreuje to duże zapotrzebowanie na produkty z tego segmentu, z drugiej zaś ogromną konkurencję w branży.